Bizi Leylekler Getirdi Demeyin İnanmayız

6 gün önce
20 kez görüntülendi

Reklam

Bizi Leylekler Getirdi Demeyin İnanmayız

Her anne baba,çocuklarının cinsel organlarıyla uğraşmasından,orasını burasını kurcalamasından ve hatda hatda biz erkeğiz tamam bizimki böyle sizinki niye benzemiyor diyerek ebeveynlerini şaşkına çevirip kaygıya düşürürler.
Sakın kaygılanmayın bu çocuğun normal davranışlarıdır.Asıl kendisiyle merakı olmazsa cinsel kimliğini keşfetmezse kaygı duyun bence.Altıncı aydan itibaren bir bebek cinsel organlarını eliyle ovarak ya da bir yüzeye sürterek ileri geri sallanır. Açıkça bu yaptığından zevk duyar. Bu, bebeğin cinsel gelişiminin ilk aşamasıdır. Çocuk üç ya da dört yaşına gelince kendi cinsel organlarına ve başkalarınınkine merak duyar. Babasına ya da annesine cinsel organlarıyla ilgili soru sorar. Bu aşamada bebeklerin nerden geldikleriyle ilgili sorular sorar. Bunlar, bu yaştaki çocuklar için normal sorulardır ve olabildiğince basit ama dürüstlükle yanıtlanmalıdır. Hikayeler uydurmak çocuğun yalnızca kafasını karıştırır.
Hani çocuklar bizlerinde çocukken oynadığı evcilik doktorculuk oyunları oynarlar.Niye biliyormusunuz?Doktor olup karşı tarafın vücudunu ellemek ona dokunmak hoşlandığı oyunlar içerisinde başı çeker artık.Bazı çocuklar birbirlerinin duyarlı bölgelerini gıdıklamaktan çok hoşlanır. Bu merak okul öncesi çocuklarda yaygındır, daha sonra merak söner. Küçük erkek ve kız kardeşler birlikte yıkanırlarken birbirlerinin anatomik ayrıntılarını inceler ve farklılıkları keşfeder.Böyle masumane keşfetme oyunlarından kaygı duymayın desemde,artık televizyonlar internet ortamları o küçük beyinleri yeterince dolduruyor.Sağda solda bir şeyler görmüşte onu evcilikte kız arkadaşına uygular gibi görürseniz işte o zaman kaygılanın.Karşınıza alın evladınızı,neyi merak etdiklerini,tamam leyleklerin daha kendilerini dünyaya getirmediklerini biliyorlar o yalanı geçin.Kadın ve erkeğin anatomisinin farklı olduğunu,onlarında anne karnında geliştiklerini daha ayrıntısınıda yaşı ilerlediķçe anlaması gerektiğini izah edin.Dışardan yanlış fikirler öğreneceğine siz büyüklerinden doğrusunu öğrensinler.Çocuk yetiştirmek kolay değil.Sevgiler Sindy.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık